Rodzice

 • Klucz do sukcesu? Zdecydowanie lekcje z nauczycielami Firmy Marka!
  Kilka lat temu dzięki uczestnictwie w kursach udało mi się osiągnąć znakomity wynik w teście kompetencji językowych. Natomiast w tym roku miałam okazję przygotowywać się do drugiego i trzeciego etapu konkursów kuratoryjnych - z języka polskiego z Panią Jolantą Urban oraz z języka angielskiego z Panią Anną Szubą. Muszę przyznać, że ilość wiedzy, którą udało mi się zdobyć w czasie tych spotkań przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, a przekonanie, że lekcje "jeden na jeden" są najbardziej opłacalne, potwierdziło się. Byłam nimi zachwycona!
  Niemniej jednak na mój sukces nie składała się tylko ciężka praca i duża ilość omawianych materiałów, ale także życzliwość nauczycielek, ich oddanie i chęć pomocy. Na spotkaniach nauczyłam się działać zgodnie zkluczem testowym, poznałam często pojawiające się schematy i formy zadań, jak i miałam możliwość powtórzenia i uporządkowania swojej wiedzy. Lekcje prowadzone były profesjonalnie, w bardzo ciepłej atmosferze.
  Zajęcia z Firmą Marka są zdecydowanie najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć sukces w konkursach, rozszerzyć horyzonty myślowe i nauczyć się działać w "egzaminowy sposób".
  Karolina Kuczbajska, laureatka konkursu z języka polskiego i finalistka konkursu z języka angieslkiego (R2016/2017)
 • Serdecznie dziękujemy za polecenie pana Krzysztofa Maksymowa który przygotowywał naszego syna do konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie.  To nie tylko nauczyciel z ogromną wiedzą ale przede wszystkim z niezwykłym podejściem do młodych ludzi. Syn już po pierwszych zajęciach stwierdził, że pan Krzysztof jest "niesamowity", bo bardzo ciekawie opowiadał o konfliktach międzynarodowych. Poza ciekawymi wykładami, pan Krzysztof na zajęciach na bieżąco "odpytywał" syna z zadanego wcześniej materiału, sprawdzał prace pisemne syna czy przerobione przez niego testy konkursowe. Cel jaki postawił sobie nasz syn aby zostać laureatem konkursu kuratoryjnego nie zostałby tak łatwo osiągnięty gdyby nie pasja jaką pan Krzysztof zaraził naszego syna do WOSu, wiedza jaką się z nim podzielił i dobra zabawa w trakcie spotkań bo obaj zawsze kończyli je uśmiechnięci i weseli.

  Izabela Jędrzejewska, Michał Gołąb laureat konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 • Nasza rekomendacja, a przede wszystkim opinia i odczucia Mai są jak najbardziej pozytywne. W bardzo zrozumiały  sposób wyjaśniony materiał, Pan Krzysztof nawiązuje od pierwszych zajęć bardzo dobry kontakt z uczniem. To, co najbardziej doceniam, to fakt, że nie tylko przekazuje suchą wiedzę, ale przede wszystkim naprowadza i skłania do myślenia, analizy, formułowania własnych opinii, oceny, myślenia. Najwięcej te lekcje właśnie  w tym aspekcie pomogły, a tego w szkole brakuje. Poza tym jest bardzo sympatyczny i pomaga uczniowi uwierzyć w siebie i własne możliwości. A że nie udało się z laureatem, to wina tegorocznego autora pytań, 3 etap polegał na wyszukaniu z dostępnych podręczników akurat tych wiadomości, które nie pokrywały się z resztą podręczników innych wydawnictw, lub bezmyślnych, niejasnych  pytań. Także przyszłym uczniom jak najbardziej polecam lekcje, a i Pan Krzysztof na pewno po tegorocznych arkuszach  wosu będzie mógł trochę inaczej pokierować uczniem i udzielić wskazówek jak się przygotować. Moja Maja bardzo dużo skorzystała, a jej ogólna wiedza na temat świata, polityki bardzo się rozwinęła, czego lekcje w szkole jej nie dadzą.

  Maja Kandefer, finalistka konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 • Pan Krzysztof Maksymow jest wymagającym nauczycielem, ale również miłym i uprzejmym. Bardzo dobrze przygotował mnie do konkursu kuratoryjnego z WOS-u. Dzięki niemu uzyskałem tytuł laureata.
  Karol Sadowski, laureat konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)
 • Mój syn jest tegorocznym laureatem konkursu kuratoryjnego z historii. Przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Pana Marka Urbana. Zawdzięczamy Panu Markowi uporządkowanie metodologii pracy i wypracowanie kalendarium, które pozwoliło synowi na przygotowanie bardzo rozległego materiału w dość krótkim czasem. Wsparcie w systematycznej  pracy, umiejętne wykorzystanie źródeł, dobór lektur oraz  wiedza o wymaganiach konkursowych z lat ubiegłych jakie syn otrzymał od Pana Marka były nieocenione. Dzięki Panu Markowi syn upewnił się w swojej wiedzy i uporządkował ją. Lekcje z Panem Markiem były dla syna przyjemnością i dały mu o wiele więcej niż sam tytuł laureata.
  Mateusz Kacperski, laureat konkursu kuratoryjnego z historii (R 2016/2017)

 • W roku szkolnym 2016/2017 korzystaliśmy z pomocy Pana Krzysztofa Maksymowa w przygotowaniu córki do konkursu kuratoryjnego z Wiedzy o Społeczeństwie. Pan Krzysztof dał się poznać jako osoba o dużej wiedzy, zaangażowana i łatwo nawiązująca kontakt z uczniem. Dzięki temu córka uzyskała tytuł finalisty w III etapie zaczynając od podstaw. Każdemu możemy polecić zajęcia z Panem Krzysztofem. Będzie to dobrze spędzony czas, który zaowocuje sukcesami.
  Paulina Kowalec, finalistka konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)
 • Serdeczne podziękowania dla Firmy Edukacyjnej Marka za przygotowanie mojej córki Julii do konkursu kuratoryjnego. Córka korzystała z pomocy indywidualnej pani Agaty Konopińskiej, doskonałej biolożki, której nie możemy się nachwalić. Pani Agata to świetny i doświadczony nauczyciel, ale także ciepła i cierpliwa osoba wzbudzająca sympatię już przy pierwszym kontakcie.

  Nauka była dla córki wielką przyjemnością i przyniosła wymierne efekty - Julia została laureatką konkursu kuratoryjnego z biologii. Zaangażowanie pani Agaty i jej wielka wiedza zainspirowały moje dziecko do samodzielnej pracy i zasiały ziarno pasji. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić zajęcia z panią Konopińską.

  Po raz kolejny nie zawiodłam się na pomocy Marki- kilka lat temu dzięki kursowi syn napisał wyśmienicie swoje egzaminy gimnazjalne, a w zeszłym roku dzięki indywidualnemu kursowi maturalnemu z geografii dostał się na swoje wymarzone studia.
  Magdalena Bylińska (R 2015/2016)

 • Chciałabym przedstawić sposób pracy Pana Krzystofa Maksymowa z moim synem Wiktorem przed finałem Olimpiady Historycznej.

  Współpraca dzieliła się na kilka ważnych aspektów:

  Pierwszym było dobieranie przez Pana Krzysztofa lektur historycznych do przeczytania. Przy wybieraniu lektur nauczyciel starał się wyróżnić takie, które najlepiej przygotują do olimpiady. Nie obyło się bez trudnych i nużących tytułów, ale wiedza zawarta we wszystkich wybranych przez Pana Krzysztofa książkach okazała się bardzo przydatna. Często, gdy książka okazywała się trudno dostępna, Pan Maksymow przynosił swój egzemplarz, lub pomagał ją zdobyć. Książki dobrane przez niego pochodziły zarówno ze spisu lektur na stronie olimpiady jak i spoza niego.

  Kolejną częścią współpracy było pisanie prac historycznych. Zadawane z różną częstotliwością historyczne eseje były chyba najważniejszą częścią przygotowania do olimpiady, gdyż pisanie ich nie jest nauczane w szkole, a sama olimpiada opiera się głównie na nich. Tematy były dobrane zgodnie z epoką i formułą odpowiadały tym przedstawianym na olimpiadzie. Każda praca była sprawdzana a następnie omawiana na następnych zajęciach.

  Podczas lekcji nauczyciel często odpytywał z właśnie przerabianego/czytanego tematu, co pozwalało zagłębić się bardziej w interpretację historyczną. Pan Maksymow dawał możliwość wypowiadania się i dyskusji, co pomogło później w egzaminie ustnym.
  Justyna Babińska (R 2015/2016)

 • Zwracam się z wyrazami ogromnej wdzięczności dla Pana Marka Urbana i całej Firmy Edukacyjnej Marka. Jestem tatą Bartka, ucznia klasy III gimnazjum. Dzięki pracy własnej syna, atmosferze rodzinnej, staraniom nauczycieli szkolnych, ale również profesjonalnej, metodycznej i właściwej pomocy naukowej Państwa Firmy Edukacyjnej, Bartek uzyskał w roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z zakresu historii.

  Wspólna praca Pana Marka Urbana oraz Bartka trwała od klasy II gimnazjum. Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że dzięki tej właśnie wspólnej pracy, Bartek miał sposobność uporządkowania i poszerzenia wiedzy historycznej w sposób umożliwiający optymalne przygotowanie się do każdego z trzech etapów konkursu historycznego. Gotów jestem polecić każdemu doświadczenie i metody pracy nauczycieli Firmy Edukacyjnej Marka
  Jan Ciećwierz(R 2015/2016)

 •  Moja córka uczęszczała na kursy organizowane przez firmę Marka przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty w tym roku . Wynik świetny. bo uzyskała łącznie 38 pkt na 41 możliwych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursów, szczególnie z zajęć matematyki prowadzonych przez Pana Rafała Martynka, zważywszy na fakt, że córka z matematyki w sprawdzianach próbnych nie wypadała najlepiej. Po zajęciach osiągnęła lepszy wynik z matematyki niż z języka polskiego. Dzięki zajęciom córka miał poczucie bezpieczeństwa i opanowania materiału, a przede wszystkim zyskała większą pewność siebie, swobodę i zdolność w rozwiązywaniu testów.

  Córka miała także indywidualne zajęcia z Panem Januszem Uhma przygotowujące do egzaminu z predyspozycji językowych. Również te zajęcia umożliwiły jej osiągnięcie bardzo dobrego wyniku z egzaminu, który w tym roku 2015 był bardzo trudny i odstawał formułą od poprzednich. Pan Janusz Uhma niezwykle profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem prowadził te zajęcia i to w taki sposób aby były one ciekawe dla dziecka w wieku 13 lat. (2015 rok)
  Inez Krawczyńska (R 2014/2015)

 • Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu córki do testu predyspozycji językowych. Córka korzystała z zajęć indywidualnych on-line. Pracowała z Panią Jolą przez Internet, szczególnie nad znajomością języka fikcyjnego, który Pani Jola w sposób bardzo  dobry  przekazała córce. (2013 rok, zajęcia indywidualne ON-LINE - test predyspozycji jezykowych)
  Monika Izdebska (R 2014/2015)

 • Chciałam bardzo podziekować za możliwość uczestniczenia Jeremiego w zajęciach przygotowujacych do testu sześcioklasisty.Syn był bardzo zadowolony i chętnie chodził na zajecia w soboty.Na egzaminie uzyskał 36 pkt. - jest dyslektykiem oraz ma problemy z koncentracją jestem zatem bardzo zadowolona z takiego wyniku.Po ogłoszeniu wyników był bardzo szczęśliwy i podziękował mi że chodził na zajęcia, bo bardzo mu pomogły w powtórzeniu wiedzy. Napewno wrócimy do firmy "Marka". Dziękujemy! (2013 rok, kurs powtórzeniowo-testowy dla szóstoklasistów)
  Agata Stróżyńska (R 2014/2015)

 • Dominika miała indywidualne zajęcia z Panem Januszem Uhma. Pan Janusz ma ogromną wiedzę, której chce jak najwięcej  przekazać, prowadzi zajęcia profesjonalnie i daje uczniowi poczucie własnej wartości i umiejętności. I to chyba najważniejsze, co córka wyniosła ze spotkań z Panem Januszem.
  Wg Dominiki, tegoroczny test predyspozycji był trudny, biorąc pod uwagę dotychczasowe testy, jakie są ogólnodostępne i jakie rozwiązywała. W ocenie mojej, jak i jej samej, była bardzo dobrze przygotowana do testu. Napisała na 129 pkt., chociaż zapewne liczyła na więcej. Nie wiemy jeszcze, czy to wystarczy, aby się dostać na Twardą lub Batorego, ale dziękuję imieniu swoim i córki,  raz jeszcze za pomoc i przygotowanie. (2013 rok)
  Agnieszka Owczarek

 • Dziękuję za pomoc w przygotowaniu mojego syna do testu predyspozycji językowych i za życzliwe podejście. Michał wracał po zajęciach bardzo zadowolony, mówił, że "Pani Jola  prowadząca zajęcia bardzo fajnie tłumaczy i jest bardzo miła". (2013 rok)
  Ewa Wasilewska
 • Julka dostała z testu predyspozycji językowych 164 punkty zajmując 3 miejsce wśród 140 kandydatów we Władysławie IV. Jesteśmy zadowoleni z kursu i jego efektów. (2013 rok)
  Radek Bombik
 • Mój syn, Mikołaj zdobył na sprawdzianie szóstoklasisty 37 punktów. Wynik świetny, a pewnie gdyby nie sparaliżował go stres byłby jeszcze wyższy;) Zajęcia prowadzone były bardzo fajnie, metodycznie - to dobry sposób na całościowe powtórzenie materiału szkoły podstawowej. Mikołaj cały czas powołuje się na nauczania pana Janusza:) (2013r ok)
  Agnieszka Miałkowska
 • Syn Jakub zdobył 34 punkty ze sprawdzianu szóstoklasisty. Kursy oceniam bardzo dobrze, szczególnie matematyka była fajnie prowadzona (2013 rok)
  A. Stępniewska.
 • Chciałabym serdecznie podziękować za przygotowanie syna do egzaminu gimnazjalnego, czyli małej matury. Jędrek brał udział w kursie całorocznym oraz zajęciach testowych. Jest dyslektykiem i opanowanie materiału wymaga od niego znacznie więcej pracy niż przeciętnie oczekuje się od gimnazjalisty. Dlatego mimo zadowalającego poziomu w szkole zdecydowaliśmy się na dodatkowe kursy. Bardzo wysoko oceniam dobór nauczycieli, którzy współpracują z firmą Marka. Mieliśmy kontakt z wykładowcami bloku mat-przyr oraz najlepszym z najlepszych – samym Panem Markiem – nauczycielem historii! Oprócz miłości do historii Pan Marek ma niezwykły talent: przyciąga nauczycieli wybitnych, którzy bezbłędnie wychwytują tzw. dziury w wiedzy, doskonale wyjaśniają materiał i motywują do pracy. Chciałoby się, żeby tak było zawsze i w każdej szkole…. Dzięki temu Jędrek nie tylko dobrze zdał egzamin gimnazjalny (80 punktów) i egzamin do wymarzonej szkoły (LO SGH), ale przede wszystkim zupełnie zmienił swoje podejście do nauki. Widzę jak dojrzale i odpowiedzialnie podchodzi do nauki, rozumie, że to proces, w którym wyniki pojawiają się na końcu wytężonej pracy. Ufam, że to trwała zmiana. (2012 rok)
  Ewa Kaczmarek - Starzec
 • Dziękuję za przygotowanie mojej córki do egzaminu gimnazjalnego. Na wstępie chcę powiedzieć, że firma państwa prowadzi profesjonalne kursy, które są bardzo pomocne w uporządkowaniu wiedzy szkolnej jak i jej uzupełnieniu. Niestety nie wystarczy dziś by dziecko uczyło się systematycznie, kończąc gimnazjum z wysoką średnią, ponieważ  może zdarzyć się tak, że nie został przerobiony cały program. Moja córa nie przerobiła np. wszystkich lektur z j.polskiego, uzupełniła je dopiero na kursie. Testy w tym roku nietypowo zawierały więcej pytań z biologii i chemii niż z matematyki a mimo to zaliczyła go na 40 punktów, co było możliwe po kursie u państwa. Podsumowując powiem, że warto dać swojemu dziecku szansę na douczenie się i na większy spokój potem w trakcie egzaminu. Mój wniosek  na przyszłość to zdobyć punkty za konkursy, choćby w sporcie i sprawdzić, które przedmioty są punktowane w danym profilu w różnych liceach, bo nie w każdym jest tak samo.Oczywiście kurs gimnazjalny to podstawa. Na pewno jeszcze  młodsze córki skorzystają z państwa oferty. (2012 rok)
  Magda Olszewska
 • Z kursów dla szóstoklasistów w Firmie Marka jestem bardzo zadowolona. Syn po tych zajęciach bardzo się rozpisał, bo z tym miał największy problem na lekcjach języka polskiego. Wypracowania są już przynajmniej na jedną stronę, a nie kończą się na pięciu zdaniach.
  Egzamin poszedł mu dobrze, dostał 31 pkt, liczył wprawdzie na więcej, ale punkty stracił za kiepski charakter pisma, a nie brak wiedzy. Z częścią matematyczną nie miał żadnych problemów. (2011 rok)
  mama Bartka Mikosa
 • Paulinka ze sprawdzianu szóstoklasisty uzyskała wynik 39 punktów. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc w przygotowaniu córki do testu, kurs na pewno pomógł w uzyskaniu wysokiego wyniku. Jeśli chodzi o opinię czego jeszcze brakuje w kursie to myślę, że z języka polskiego powinno być więcej godzin. (2011 rok)
  Ewa Janiszewska
 • Mój syn był uczestnikiem kursu całorocznego dla gimnazjalistów z bloku humanistycznego i matematyczno - przyrodniczego. Ponadto uczestniczył w zajęciach testowych tuż przed egzaminem. Z uwagi na niezbyt wysoki poziom nauczania w szkole , do której uczęszczał zajęcia pozwoliły mu poszerzyć i usystematyzować wiedzę. Bardzo ciepło wypowiadał się o nauczycielach prowadzących poszczególne przedmioty. Według niego kurs był ciekawy, a matematyka i fizyka dały się polubić. Dostał się do szkoły, którą wybrał. Jestem przekonana, że za dwa lata będzie uczestnikiem kursu maturalnego... Szczerze polecam! (2011 rok)
  Małgorzata Szoja
 • Firmę Marka znam od 4 lat. Firmie pozostałam wierna ze względu na niebywałą dbałość o klienta. Miałam sytuację losową i Firma wykazała zrozumienie dla mojej sytuacji nie kierując się własnym zyskiem. Stanęła na wysokości zadania. Firmę te rekomenduję za wysoki profesjonalizm!!!
  W tym roku, jak zwykle, mogłam liczyć na Pana Marka, który pomógł córce wybrać odpowiedni kurs i grupę. Myślę, że kurs pomógł jej w zdobyciu bardzo dobrego wyniku na egzaminie gimnazjalnym (85 pkt) i w podsumowaniu wiadomości, co zaowocowało świadectwem z "czerwonym paskiem" i możliwością przyjęcia do wybranego przez nią liceum.
  (2010 rok)
  Mama Kasi
 • Bardzo jestem zadowolona z kursu, w którym uczestniczył mój syn. Gdy podjął decyzję, że będzie zdawał maturę z geografii na poziomie rozszerzonym byłam przerażona. Chodził do klasy matematyczno - przyrodniczej i geografii uczył się na poziomie podstawowym tylko przez 2 lata. Po skończonym kursie w Firmie Edukacyjnej MARKA poczuł sie zdecydowanie pewniej, a wynik matury był satysfakcjonujący, czyli 75% z poziomu rozszerzonego. (2010 rok)
  Hanna Zduniuk
 • Pomimo dosyć niskiego ogólnego poziomu macierzystego gimnazjum (średnia z egzaminu ok. 62 pkt.) mój syn Michał po zaliczeniu kursów przygotowawczych i zajęć testowych w Państwa Firmie uzyskał 88 punktów z egzaminu (47 część humanistyczna oraz 41 część matematyczno-przyrodnicza), osiągając dzięki temu najlepszy sumaryczny wynik w klasie oraz najlepszy wynik z części humanistycznej w szkole, co u dziecka, którego wcześniejsze osiągnięcia nie zaliczały do grupy przodujących uczniów jest wynikiem wprost rewelacyjnym. Nie umniejszając w niczym roli zdolności mojego dziecka, muszę stwierdzić, że wynik taki był możliwy jedynie dzięki jego uczestnictwu w kursach, dzięki którym zdobył wiedzę i umiejętności, których nabycie w jego szkole było po prostu niemożliwe. Jego kolega, Kuba, również uczęszczający na Państwa kursy przygotowawcze uzyskał sumaryczny wynik 93 pkt. Mam nadzieję, że przygotowania mojego syna do matury, na które z pewnością zapiszę go bedą równie efektywne. (2010 rok)
  Piotr Bieniaszewski
 • Drugi raz skorzystałam z usług proponowanych przez firmę Marka i po raz drugi nie zawiodłam się. Zajęcia prowadzone są bardzo dobrze - usystematyzowanie wiedzy z każdego przedmiotu z naciskiem na tematy, które najczęściej występują na egzaminach.
  Bardzo ciekawa propozycja - Ty piszesz, my sprawdzamy - moja sugestia aby był zwiększony nacisk na ten element np. konieczność wysłania 2-3 wypracowań. Maciej osiągnął 39 punktów z części matematycznej, 41 punktów z części humanistycznej, 48 punktów z części językowej.
  Dostał się do liceum im. Żeromskiego do klasy dwujęzycznej o profilu geograficzno-społecznym.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów w kształceniu następnych uczniów.
  (2010 rok)
  Dorota Wójcik
 • Pragnę gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu mojej córki do Egzaminu Gimnazjalnego 2009. Ada uczestniczyła w organizowanym przez Waszą firmę kursie dla gimnazjalistów, biorąc udział w zajęciach z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Jej opinia o zajęciach jeszcze w ich trakcie była bardzo dobra. Z rozmów z córką wynikało, że największą zaletą tych zajęć jest sam sposób przekazywania wiedzy przez nauczycieli. Duża pasja i zaangażowanie tych osób spowodowały, że Ada chętnie chodziła na zajęcia i uzupełniła duże braki w wiedzy z gimnazjum. W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wyniki egzaminu, a moja córka uzyskała łącznie 91 punktów (44 pkt z części humanistycznej i 47 pkt. z matematyczno-przyrodniczej). Biorąc pod uwagę jej początkowy stan wiedzy ten wynik mówi sam za siebie.  (2009 rok)

  Z całym przekonaniem mogę polecić wszystkim zainteresowanym zajęcia dla gimnazjalistów organizowane przez Waszą firmę. Jako nauczyciel akademicki wiem, jak trudno jest skutecznie przekazywać wiedzę, a jeszcze bardziej jak zainteresować ucznia wiedzą. Obserwując reakcje córki muszę przyznać, że Wam sie to udało. I co najważniejsze - córka uzyskując ten wynik nareszcie uwierzyła we własne możliwości, a to jest dla niej najcenniejsze. Z pewnością Ada wróci do firmy Marka za dwa lata na kurs dla maturzystów.
  Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie 
  (2009 rok)
  dr hab. inż. Marek Henczka

Szóstoklasiści i gimnazjaliści

Opinie z kart-ankiet przesłanych do Firmy "MARKA" przez uczestników zajęć:

 

 • Chciałam bardzo podziękować za zajęcia. Uważam, że kursy dały mi dużo przydatnej i innej niż w szkole wiedzy. Pomogły mi również psychicznie przygotować się do egzaminu, co w moim przypadku było bardzo istotne. Egzaminy poszły mi zadziwiająco dobrze. Najwięcej problemów miałam z przedmiotami przyrodniczymi, które są wielką loterią i niestety niektóre zadania sprawiły mi sporo trudności. Zdecydowanie najłatwiejsze były język angielski  (zarówno podstawowy jak i rozszerzony ) i matematyka. Dużym zaskoczeniem było opowiadanie na egzaminie z polskiego. Część historia, WOS nie była trudna, więc dałam sobie spokojnie radę. Jedyne co mogłabym polecić ze swojej strony to więcej zajęć z przedmiotów przyrodniczych. Bardzo chętnie polecę kursy młodszym kolegom i koleżankom. (2015 rok)
  Zuzanna Przybylska
 • Uważam, że kursy w dużym stopniu mi pomogły. Dzięki nim zaczęłam zwracać więcej uwagi na różne ważne szczegóły w zadaniach, które zapewne bym pominęła. (2014r.)
  Magda Więsław (Egzamin gimnazjalny)
 • Przygotowywanie się z firmą Marka do egzaminu było bardzo pomocne jaki przyjemne, a jednocześnie interesujące.
  Bardzo dziękuję za wspólną naukę. (2014r.)
  Piotr Szymański (Egzamin gimnazjalny)
 • Kursy w Firmie Marka pomogły mi ustalić co wiem, nad czym musze popracowac, rozwiązując zadania, słuchając wykładów po prostu utrwalałam to co już umiałam i uzupełniałam drobne niedobory wiedzy. Jestem bardzo zadowolona z zajęć, bardzo fajnie, że jest miejsce, że naspokojnie można się przygotowywac do egzaminów, i na pewno przed maturą jeszcze raz skorzystam z Panstwa usług. (2014r.)
  Ada Flont (Egzamin gimnazjalny)
 • Zajęcia organizowane przez "Firmę Marka" uważam za bardzo przydatne i efektowne. Ogromna ilość powtórzonego materiału i zrobionych arkuszy egzaminacyjnych sprawiła, że uporządkowałam i uzupełniłam swoją wiedzę.W prosty, konkretny i fachowy sposób były prowadzone zajęcia, dzięki którym jestem pewniejsza i spokojniejsza o wyniki egzaminów. Wiem, że samodzielnie nie byłabym w stanie przygotować się tak dobrze do egzaminów gimnazjalnych. Poza stroną formalną cenię przyjazną i miłą atmosferę jaka panowała na kursach. Osoby prowadzące bardzo dobrze tłumaczyły wszystkie wątpliwe zagadnienia i nie oceniały czyjejś niewiedzy. Dzięki temu przygotwania nie były nudne ani ciężkie, tylko przyjemne i budujące. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, że zdecydowałam się uczęszczać na zajęcia, ponieważ gdyby nie one, to miałabym dużo mnijesze szanse na dostanie się do dobrego liceum.
  Podsumowując serdecznie polecam. (2014r.)
  Maja Olszewska (Egzamin gimnazjalny)
 • Uważam, że zajęcia w Firmie MARKA bardzo mi pomogły. To dzięki nim osiągnęłam dobre wyniki z których jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem powinno być trochę więcej zajęć przygotowujących do części przyrodniczej. Dzięki dobrym wynikom i ocenom dostałam się do tego liceum, do którego chciałam (Frycz Modrzewski).
  Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia za bardzo dobre przygotowanie mnie do egzaminu gimnazjalnego. (2014r.)
  Kamila Dutkiewicz (Egzamin gimnazjalny)
 • Dużo testów, pani tłumaczy kazde zadanie i podaje łatwiejszy sposób ich rozwiązania, prace domowe.
  Maria Kawczyńska (Test predyspozycji jezykowych)
 • Pomoc w razie problemów, cierpliwy nauczyciel, dobra atmosfera pracy - jest cich i można się skupić. Dużo czasu na rozwiązwyanie zadań.
  Mateusz Kozłowski (Test predyspozycji językowych)
 • W domu trudno jest się za coś zabrać a tu trzeba coś robić, bo inaczej jest nuda
  Emilka Barbachowska (Test predyspozycji jezykowych)
 • Robiliśmy ćwiczenia, których nie ma na zwykłych lekcjach w szkole
  Witek Kamińskai (Test Predyspozycji językowycy)
 • Chciałbym Pani Joli bardzo podziękować za trud włożony w przygotowanie nas do sprawdzianu predyspozycji językowych. Bardzo podobały mi się zajęcia prowadzone przez Panią. Cieszę się, że mogłem w nich uczestniczyć.
  Michał Wasilewski
 • Dowiedziałam się jak trzeba rozwiązywac te testy i poznałam kilka metod związanych z tym egzaminem
  Monika Lozia (Test predyspozycji językowych)
 • Poznałem wiele nowych słów i ich znaczenie. Nauczyłem sie rozróżniać niektóre języki.
  Mateusz Wszołek (Test predyspozycji językowych)
 • Zdałam i to dobrze. Kurs przygotowuje psychicznie i merytorycznie do egzaminów. Takie zajęcia powinny być popularniejsze od korepetycji.
  Sylwia Oleszczuk (LO im. Powstańców Warszawy)
 • Zajęcia prowadzone w miłej atmosferze pomogły mi powtórzyć i utrwalić wiedzę zdobytą w szkole.
  Rafał Misztalski (LO im. B. Prusa)
 • Zajęcia te pomogły mi zdać egzamin, doskonale uzupełniły braki wiedzy. Bardzo podobała mi się przyjazna atmosfera panująca w czasie całego kursu oraz prowadzący nauczyciel, który znakomicie opracowywał tematy.
  Grzegorz Bereda (LO im. Józefa Sowińskiego)
 • Kursy pomogły usystematyzować wiedzę. Dały motywację do pracy. Odkryły braki i utwierdziły, że nie jest tak źle z moją wiedzą.
  Jakub Chudorliński (XIX LO im. Powstańców Warszawy)
 • Zajęcia te zastępują najdroższe korepetycje. Porządkują wiadomości i są po prostu fajne, tylko odbywają się ciut za wcześnie.
  Magda Foryś (LO im. Jana III Sobieskiego)
 • Zajęcia z języka polskiego i matematyki, na które uczęszczałem, pomogły mi w zdaniu egzaminu. Prowadzone były w sposób ciekawy i jasny, przejrzysty dla mnie. Obejmowały szeroki zakres materiału i wykraczały nawet poza ramy szkolnych podręczników.
  Marcin Rejmer (XCIII LO im. prof. Stefana Bryły)
 • Uczęszczałam na zajęcia z matematyki, języka polskiego i Szkółkę Pisarską i muszę stwierdzić, że wiedza, jaką zdobyłam, przydała mi się podczas egzaminu. Szczerze pochwalam system nauczania - skuteczny i bezstresowy.
  Kasia Kuźma (XXIII LO im. Marii Skłodowskiej Curie)
 • Zgodnie z hasłem, że "zwycięskiej drużyny się nie zmienia" niezmieniałabym nic w sposobioe prowadzenia kursu, ponieważ mój egzamin gimnazjalny zakończył się sukcesem.
  Agnieszka Witowska (LO im. Sobieskiego)
 • Zajęcia prowadzone przez Firmę "MARKA" w dużej mierze przyczyniły się do tego, że uzyskałam 74 pkt. na egzaminiegimnazjalnym. Szczególnie chciałam pochwalić zajęcia prowadzone przez Pana Marcina, dzięki któremu przedmioty hymanistyczne stały mi się bliższe.
  Anna Racławska (LO im. E. Dembowskiego)
 • Moja córka, Martyna Kościesza, uczęszczała w zeszłym roku na kursy przygotowawcze do liceum, organizowane przez Państwa firmę, zarówno powtórzeniowe jak i testowe w obu blokach. Na egzaminach uzyskała po 46 pkt. z każdego bloku, sumie 92 pkt., co pozwoliło jej dostać się do liceum St. Batorego do klasy biol-chem-fizm. Według jej opinii kursy te bardzo jej pomogły w przygotowaniu do egzaminu i uzyskaniu tak dobrego wyniku.
  Iwona Kościesza
 • Zdawałam do Mickiewicza i dostałam się do klasy pierwszego wyboru (z części humanistycznej uzyskałam 45 punktów, a z części matematyczno - przyrodniczej - 43 punkty). Zajęcia usystematyzowały moją wiedzę i pomogły mi w przygotowaniach do egzaminu. Myślę, że to w dużej mierze przyczyniły się do mojego sukcesu na egzaminie
  Anna Gontarz (LO im. Mickiewicza)
 • Obecnie uczę się w klasie matematyczno - informatyczno - przyrodniczej w XVIII LO im. Jana Zamoyskiego. Uczestniczyłam w zajęciach testowych i powtórzeniowych z bloku mateamtyczno - przyrodniczego. Uważam, że zajęcia bardzo mi pomogły w uzyskaniu dobrych wyników (47 punków z części matematyczno - przyrodniczej, 40 punktów z części humanistycznej). Należy przede wszystkim pochwalić atmosferę na zajęciach, a także zaangażowanie nauczycieli, którzy pokazywali praktyczne wskazówki dotyczące metod rozwiązywania testów i dobierali odpowiednie tematy do powtórzeń
  Joannna Cieszkowska (XVIII LO im. Jana Zamoyskiego)Maturzyści

Opinie z kart-ankiet przesłanych do Firmy "MARKA" przez uczestników zajęć:

 • Chciałbym serdecznie podziękować za przygotowanie mnie do egzaminu maturalnego. Egzaminy do których podszedłem zaliczyłem. Został mi tylko egzamin ustny z jęz. angielskiego (maj 2013). Dziękuję nauczycielom za włożony trud i poświęcony czas. Dziękuje za profesjonalizm jakim się wykazali. Szczególne podziękowania dla Pani Irenki, (j. polski), która pomogła mi uwierzyć w siebie. Nauczyła mnie przełamywać lęk jakim był pisanie wypracowań. Nauczyłem się wyrażania swoich myśli używając pióra i karki papieru. Wyniki z egzaminu pisemnego: 57% a z ustnego 60%. Uważam, że wynik ten jest b. zadawalający biorąc pod uwagędługą przerwę od ukończenia szkoły średniej a maturą. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!
  Paweł Bąk - zajęcia indywidualne z języka polskiego, geografii
 • Na samym początku chciałbym bardzo podziękować, gdyż kurs w Marce  bardzo mi pomógł w przygotowaniach do matury, a co wiecej jeszcze bardziej rozbudził moje zainteresowanie historią. Wynik 84% z rozsz. historii (78% z rozsz. WO, 80% z rozsz. angielskiego) w pełni mnie satysfakcjonuje.
  Uważa, że zajęcia były wprowadzone w ciekawy sposób (dobrym pomysłem były zabawne anegdotki, piosenki Kaczmarskiego, czy praca z mapą, źródłami), to z kolei powodowało, iż po każdych zajęciach chętnie czytałem hand-out'y, które swoją drogą były bardzo pomocne w czasie nauki i klarownie napisane. Hand-out'y to doby pomysł, ponieważ szczególnie na zajęciach z historii często można pominąć jakąś ważną część w swych notatkach.(...) Podsumowując, ten kto chciał się uczyć to ten kurs mu na prawdę dużo pomógł, ale wymaga to również wkładu własnego. Jak mnie ktoś zapyta o dobry kurs maturalny z historii to doradzę właśnie Markę.

  Adrian Wardyński - kurs całoroczny z historii.
 • Sam test z historii nie był zbyt trudny natomiast wypracowanie wymagało trochę ułożenia wszystkiego w głowie, ale ogólnie egzamin poszedł mi ok. Z perspektywy czasu kursy oceniam bardzo wysoko, ponieważ na tych kursach były odpowiednie proporcje między historią gospodarki i polityki. A co do sposobu poprawy jakości kursów może można by wprowadzić więcej ikonografii.
  Krzysztof Szymborski - kurs całoroczny z historii 
 • Piszę do Pana dopiero teraz bo sam nie wiedziałem jak mi poszło. Teraz po otrzymaniu wyników mogę stwierdzić, że kurs w Marce naprawdę mi się przydał. Z rozszerzonego egzaminu otrzymałem 65 %, co zważywszy na wyniki próbnych egzaminów, z których dostawałem 55 i 58 procent punktów widoczna jest poprawa.
  Dominik Dajwłowski - kurs całoroczny z historii
 • Nie jest źle, z WOS z podstawowego 78%, ale WOS nigdy nie był moją mocną stroną, a z historii rozszerzonej 70% i już wiem, że jestem studentką historii na UW.
  Patrycja Kowalska - kurs całoroczny historia i WOS
 • Według mnie matura 2009 z historii nie była jakoś wyjątkowo trudna, ale łatwa też nie. Mój wynik to 80% z rozszerzonej. Co do kursów to jestem z nich bardzo zadowolony i cieszę się, że wybrałem właśnie te w Marce za namową kolegi.
  Piotr Bieńkowski - kurs całoroczny z historii
 • Kurs, który przeprowadziła Firma MARKA bardzo mi się podobał. Przede wszystkim poszerzył moją wiedzę. Wiadomości, które zdobyłam w trakcie kursu bardzo się przydały podczas egzaminu na studia. Szczególnie jestem zadowolona z zajęć z logiki, prowadzonych przez mgr Wojciecha Dąbrowskiego, który nauczył nas rozwiązywać zadania, pojąć pewne schematy, które potem powtórzyły się na egzaminie na prawo na UW. Będę polecać kursy Waszej firmy wszystkim znajomym.
  Judyta Węgłowska
 • (...) W ciągu dwóch lat uczęszczałem na cztery kursy. Tylko po tym byłem w pełni zadowolony. Doceniłem poważne podejście wykładowcy, pomocne okazały się materiały przekrojowe, które dostawałem w trakcie zajęć.
  Tadeusz Zembrzuski (UW - Prawo i Politologia, CC PAN - Stosunki Międzynarodowe)
 • Byłem nastawiony na ukierunkowanie oraz na wiadomości ponad program liceum. Zajęcia bardzo mi pomogły (szczególnie na teście na prawo). Pochwalam to, że wykładowca rozdawał nam bardzo pomocne materiały. Podobała mi się organizacja oraz fachowość zajęć.
  Dariusz Klimczak (UJ - Historia)
 • Byłam bardzo zadowolona ze sposobów prowadzenia zajęć. Poszerzyłam i ugruntowałam swoją wiedzę na temat historii. Wykładowcy zawsze byli przygotowani i rzeczowi, umieli nas zainteresować i przekazać wiedzę.
  Joanna Deliś (Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji)
 • Zajęcia w Firmie "MARKA" pomogły mi lepiej przygotować się do egzaminu. Podobała mi się fachowość, rzeczowość oraz zaangażowanie wykładowców. Jedyny mankament - to zbyt mała liczba zajęć z XX wieku.
  Robert Tymiński (WSPiA)
 • Na zajęciach poznałam nowe zagadnienia z historii, które nie były opanowane na lekcjach w liceum.
  Agnieszka Tomczakowska (UW - Wydział Prawa - wieczorowo)
 • Zajęcia dają solidną podstawę do wszelkich egzaminów z WOS-u, historii.
  Piotr Rachwał (UW - Socjologia i Wydział Stosowanych Nauk Społecznych)
 • Uczęszczanie na kurs gramatyki języka polskiego dało mi bardzo dużo. Uważam, że zajęcia prowadzone były na wysokim poziomie, ale należałoby zwiększyć liczbę godzin.
  Iwona Stodolska (Orientalistyka zarówno na UW, jak i UJ)
 • Zajęcia w dużym stopniu pozwoliły mi pozytywnie zaliczyć egzamin ustny. Bardzo pozytywnie oceniam zajęcia odnoszące się do konstytucji, do całego średniowiecza oraz nacisk położony na znajomość terminów historycznych. Jedyny mankament - to zbyt szybkie i płytkie omówienie zagadnień współczesnych.
  Katarzyna Goliszek (Wydział Prawa i Administracji zarówno na UW, jak i na Uniwersytecie im. Kopernika w Toruniu)
 • Pomogły mi przebrnąć przez test z języka polskiego. Na kursie była miła atmosfera, mała grupa dawała możliwość lepszego korzystania z "lekcji", wykładowcy bardzo dobrzy. Dogodnym był też termin tuż przed egzaminami.
  Joanna Kozicka (UW - Wydział Polonistyki - zaocznie; Pedagogika - dzienne)
 • Na kursie, którego byłem uczestnikiem, nie był zrealizowany cały materiał, było to prawdopodobnie wynikiem jego krótkiego okresu trwania. Tematy zrealizowane jednak były w bardzo dobry sposób - treść usystematyzowana, różne "nowinki", dużo materiałów pomocniczych.
  Adam Szczepanik (UW - Wydział Prawa i Administracji)
 • Na egzaminie do szkoły wyższej zrobiłam prawidłowo 75,5 % zagadnień. Bardzo podobały mi się ciekawostki podawane przez prowadzących oraz dobrze opracowane materiały. Zajęcia były interesujące i z pełną świadomością polecę ten kurs znajomym"
  Monika Czajkowska (Akademia Pedagogiki Specjalnej)
 • "Zajecia poszerzyły moją wiedzę . Wiele wiadomosci, z tych które zdobyłam w czasie kursu, przydało mi się na egzaminie"
  Monika Radomska (UKSW - administracja)
 • "Niestety nie dostałem się na żadną z uczelni, na które zdawałem egzaminy. Pomimo negatywnych wyników, jakie uzyskałem, z kursów Firmy "MARKA" jestem zadowolony, dlatego na pewno polecę je swoim znajomym. Szczególnie chciałbym pochwalić szanowną kadrę nauczycielską (dotyczy to wszystkich wykładowców, z kórymi miałem do czynienia) oraz małą liczebność grup, co moim zdaniem dodatkowo sprzyja nauce. Z czystym sumieniem stwierdzić mogę, iż w kursie nie dostrzegłem niczego niewłaściwego. Myślę, że bez zajęć organizowanych przez Firmę "MARKA" wypadłbym jeszcze gorzej. Fakt, iż nie dostałem się na studia dzienne nie wynika z niskiego poziomu bądź złego zorganizowania kursu, lecz z tego, że kierunki, na kóre zdawałem (dziennikarstwo, politologia -UW, politologia- UJ), były w tym roku wyjątkowo oblegane. Po prostu- byli lepsi ode mnie".
  Michał Wodziński (UW -politologia, studia wieczorowe)
 • "Zajęcia dodały mi pewności siebie i pomogły wprawić się w rozwiązywanie testów. Podobało mi się to, iż szerzej omawialiśmy pewne zagadnienia".
  Maciej Bitner (UW - prawo,ekonomia)

Serdeczne podziękowania dla Firmy Edukacyjnej Marka za przygotowanie mojej córki Julii do konkursu kuratoryjnego. Córka korzystała z pomocy indywidualnej pani Agaty Konopińskiej, doskonałej biolożki, której nie możemy się nachwalić. Pani Agata to świetny i doświadczony nauczyciel, ale także ciepła i cierpliwa osoba wzbudzająca sympatię już przy pierwszym kontakcie.

Nauka była dla córki wielką przyjemnością i przyniosła wymierne efekty - Julia została laureatką konkursu kuratoryjnego z biologii. Zaangażowanie pani Agaty i jej wielka wiedza zainspirowały moje dziecko do samodzielnej pracy i zasiały ziarno pasji. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić zajęcia z panią Konopińską.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na pomocy Marki- kilka lat temu dzięki kursowi syn napisał wyśmienicie swoje egzaminy gimnazjalne, a w zeszłym roku dzięki indywidualnemu kursowi maturalnemu z geografii dostał się na swoje wymarzone studia.

Magdalena Bylińska