Nauka z Marką

Kursy i korepetycje od 1992 roku. 14 tysięcy uczniów.

Blog – Zanurzeni w historii. Kulturowe aspekty codzienności.

Blog – Zanurzeni w historii. Kulturowe aspekty codzienności.

Blog, jaki właśnie zaczynam swoim pierwszym wpisem, ma zaciekawić wszystkich, którzy interesują się historią i jej wpływem na naszą codzienność, obyczaje, sposób myślenia.

Punktem wyjścia w tej podróży w przeszłość będą dla mnie bieżące wydarzenia, powszechnie znane powiedzenia, przysłowia czy gesty, które mają swoje zakorzenienie w tradycji i obyczaju. To właśnie miałem na myśli, wspominając w tytule bloga o zanurzeniu w historii.

Wiele z opowieści, które Wam przedstawię dla mnie samego często okazało się wyzwaniem, byłem zaskoczony własnymi odkryciami. Prace nad kolejnymi wpisami, szukanie do nich informacji sprawiły mi dużo radości, którą chciałbym się teraz z Wami podzielić.

Na razie zaplanowałem swoją pracę nad blogiem na pół roku – do wakacji 2020 roku – a potem zobaczymy, co będzie dalej.

Jeszcze tylko kilka słów. Historia to moja pasja i źródło utrzymania. Studiowałem ją wraz z archeologią śródziemnomorską na Uniwersytecie Warszawskim. Nie licząc kilku epizodów dziennikarskich, cały czas pracowałem jako nauczyciel, jednak poza systemem szkolnym. Od wielu lat przygotowuję uczniów do egzaminów z historii i wos-u, do konkursów czy olimpiad i daje mi to dużo satysfakcji.

Marek Urban