Nauka z Marką

Kursy i korepetycje od 1992 roku. 14 tysięcy uczniów.

Rekomendacje

Rodzice

Niezastąpiona Pani Katarzyna Pladys już po raz drugi z niezwykłą skutecznością podzieliła się swoją wiedzą na temat tajników języka angielskiego wymaganych na egzaminie kuratoryjnym oraz Olimpiadzie z języka angielskiego. Przygotowując się do tych konkursów ważna jest znajomość ogólna samego języka i tematyka z danego roku – tu pracę wykonuje uczeń wspomagany rodzicami. Jednak aby odnieść sukces potrzebna jest Pani Kasia, która wie co z języka jest kluczowe, jakich odpowiedzi oczekują egzaminatorzy, podpowie sposoby zdawania a także sprawdzi opracowane materiały do olimpiady. A to wszystko jak zwykle z dużym sercem i zaangażowaniem. Dziękujemy i polecamy!

Anna, mama Uli – laureatki Konkursu Kuratoryjnego i Olimpiady z języka angielskiego dla juniorów (OJAJ), klasa VII, 2023.

Na udział córki w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego zdecydowaliśmy się dosyć późno. Dlatego szukaliśmy nauczyciela, który w stosunkowo krótkim czasie podejmie się przygotowania córki do konkursu. Polecono nam Panią Katarzynę Paladys i jestem przekonana, że nie mogliśmy trafić do bardziej kompetentnej osoby. Pani Katarzyna jest niezwykle profesjonalną, merytorycznie przygotowaną nauczycielką z dużym doświadczeniem i wyczuciem w pracy z młodzieżą. Zawsze pomocna, służąca radą i sugestiami na każdym etapie konkursu. Dzięki współpracy z Panią Katarzyną córka zdobyła tytuł finalistki z bardzo wysoką notą.

Dla Weroniki istotną wartością spotkań z Panią Kasią było zbudowanie pewności i naturalności w posługiwaniu się językiem angielskim, co mogliśmy zweryfikować podczas naszego ostatniego pobytu w Londynie. Jako rodzice doceniamy to, że córka posiada kompetencje językowe na poziomie pozwalającym jej swobodnie czerpać z kultury anglojęzycznej. Pani Katarzyno, dziękujemy.

Monika Kosakowska, mama Weroniki (konkurs kuratoryjny z języka angielskiego, rok szkolny 2022/2023)

Pani Katarzyna Pladys jest bez wątpienia nauczycielką godną polecenia, a współpraca z nią to przyjemne i niezwykłe doświadczenie. W czasie przygotowań córki do konkursu kuratoryjnego w roku 2023 zaopiekowała się nią, przekazała motywację do nauki i zaszczepiła w niej pasję do języka angielskiego. Bardzo dobrze zna nie tylko zakres wiedzowy konkursów, ale również techniki ich rozwiązywania. Wykazała się takimi cechami jak profesjonalizm, sumienne przygotowanie do zajęć, wsparcie, zaangażowanie i pasja. Pani Katarzyna przez cały okres współpracy dbała o dobrą atmosferę. Ponadto dzięki swoim kompetencjom językowym zainspirowała Paulę do aplikacji na program IB. Współpraca z Panią Pladys zaowocowała tytułem finalisty, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Agnieszka Błędowska, mama Pauli (konkurs kuratoryjny z języka angielskiego, rok szkolny 2022/2023)

Współpraca z Panią Katarzyną Pladys to niezwykłe doświadczenie.
Jest nauczycielką z pasją, która dysponuje wiedzą, doświadczeniem i narzędziami. Pola oprócz bardzo solidnego merytorycznego wsparcia, otrzymała moc motywacji do pracy, ale także uważność i serdeczność. Dzięki temu przygotowywała się z zaangażowaniem i przyjemnością. Córka czuła się zaopiekowana w całym procesie, a ja jako rodzic byłam spokojna, że otrzymała pełne wsparcie.
Pani Katarzyna była podczas przygotowań do konkursu autorytetem i mentorką, co jest szczególnie ważne dla młodego człowieka. Współpraca zaowocowała tytułem finalistki w konkursie przedmiotowym a także zasobami, które córka zbudowała w ciągu tego roku i które będzie mogła wykorzystywać w przyszłości. Mam na myśli nie tylko kompetencje językowe, ale również, lub przede wszystkim, umiejętność formułowania celów, samodzielną organizację pracy, systematyczność, zdyscyplinowanie oraz radzenie sobie ze stresem.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za możliwość spotkania Pani Kasi na drodze edukacyjnej Poli.

Joanna Ludwicka, mama Poli (konkurs kuratoryjny z języka angielskiego, rok szkolny 2021/2022)

Mój syn, Maksymilian Szymczak, uczestniczył w tym roku w weekendowym, majowym, kursie przygotowującym do egzaminów ósmoklasisty z j. angielskiego i matematyki.
Był bardzo zadowolony z kursów, a wynik, jaki otrzymał z j. angielskiego na egzaminie ósmoklasisty – 98% – świadczy o tym, że „nauka nie poszła w las”.  Maks dobrze znał materiał, ale nie potrafił rozwiązywać testów – zaangażowanie nauczyciela, z którym miał lekcje sprawiło, że finalny test rozwiązał prawie bezbłędnie. Pan Adam Jakubczyk poświęcił Maksowi dodatkowy czas po zajęciach na wytłumaczenie, jak rozwiązywać testy i jak się do nich przygotować. Nie musiał zostawać po zajęciach, ale fakt, że to zrobił i nakierował Maksa „na odpowiednie tory” przekonuje mnie, że warto było wziąć udział w organizowanych przez Państwa zajęciach.
Pani Justyna Wilczyńska z matematyki także bardzo pomogła Maksowi w nauce – 70% z matematyki nie jest może imponującym wynikiem, ale satysfakcjonowało Maksa – humanistę z zamiłowania😊
Maks dostał się do dobrego LO im. Aleksandra Kamińskiego i jest z tego bardzo zadowolony. Jestem przekonana, że jest to w dużej mierze zasługa prowadzonych przez Państwa kursów.
Będę polecała Państwa firmę wszystkim znajomym.

Katarzyna Pawłowska, mama Maksa (kurs dla ósmoklasistów, rok szkolny 2020/2021)

Chciałabym Państwu serdecznie podziękować za przygotowanie Bereniki do egzaminu. Zajęcia z Panią Bożenną przygotowujące do testu predyspozycji językowych bardzo podobały się córce. Cała organizacja, Państwa zaangażowanie, wiedza, podejście jest niesamowicie profesjonalne, bardzo mądre. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy.
Chciałabym wyrazić swoją wdzięczność, że mieliśmy możliwość spotkania Państwa na swojej drodze.
Berenika zdała egzamin, dostała się. Wiem, że bez tego kursu, nie byłoby to możliwe.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Może zabrzmi to dziwnie, ale bardziej dziękuję za to, jakimi Ludźmi jesteście, niż za to, że Berenika dostała się do klasy dwujęzycznej. W mojej ocenie najważniejsze jest to, czego nauczyła się dzięki Pani Bożennie.
Życzę wszystkiego, co najlepsze.

Barbara Pawłowicz, mama Bereniki (test predyspozycji językowych do klas dwujęzycznych, prowadząca Bożena Sieradz, rok szkolny 2020/2021

Pani Katarzyna Pladys to niezwykle zaangażowana nauczycielka, która potrafi świetnie przygotować do konkursów z języka angielskiego. Bardzo dobrze zna nie tylko zakres wiedzowy konkursów, ale również techniki ich rozwiązywania. Pod jej okiem, córka zdobyła tytuł finalisty Konkursu kuratoryjnego oraz laureata w Olimpiadzie Juniorów. Ponadto, pani Katarzyna nie tylko uczy, ale też słucha ucznia. Widać, że praca to jej pasja, a miła atmosfera na lekcjach sprawiała, że nauka była po prostu przyjemna. Bardzo dziękujemy i zapewne wrócimy z kolejną latoroślą.

Anna mama Basi Łasicy (konkurs i olimpiada języka angielskiego rok szkolny 2020/2021)   

Dziękuję Pani Katarzynie Pladys za przygotowanie mojego syna, siódmoklasisty do olimpiad języka angielskiego, w których osiągnął 2 tytuły laureata. Dzięki indywidualnemu podejściu do ucznia Pani Kasia wyjaśniła trudniejsze zagadnienia, sprawdziła poziom opanowania materiału, potrafiła przede wszystkim zmotywować do pochylenia się nad tym, co jest najważniejsze w tych konkursach. Pani Kasia na każde zajęcia przygotowywała materiały do zrobienia. Jej wieloletnie doświadczenie owocowało bezcennymi radami i strategiami potrzebnymi do zdobycia potrzebnej ilości punktów.  Mieliśmy dużo szczęścia, że trafiliśmy na Szkołę Marka, którą z całego serca wszystkim polecam.

Karina Szafran, mama Andrzeja (siódmoklasista, laureat wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego oraz laureat ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów OJAJ, rok szkolny 2020/2021) 

Moja córka Hania w roku szkolnym 2020/2021 zdobyła tytuł laureata w Olimpiadzie języka angielskiego. Bardzo duży udział w jej sukcesie miała Pani Katarzyna Pladys, która bardzo się angażowała w jej przygotowanie do kolejnych etapów olimpiady. Wspierała Hanię nie tylko merytorycznie, ale też mentalnie dodawała wiary w siebie i pomagała przetrzymać trudne momenty zniechęcenia. Mogę polecić Panią Pladys jako bardzo dobrą anglistkę i pedagoga.

Hania Sójka (olimpiada języka angielskiego, rok szkolny 2020/2021)

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Kasi Pladys i firmie MARKA za pomoc w przygotowaniu naszej córki do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

Bardzo pozytywnie oceniamy kontakt z właścicielem, Panem Markiem, który profesjonalnie się nami zajął, udzielił rzeczowych informacji i sprawnie skontaktował z nauczycielem.

Pani Kasia Pladys to osoba z ogromną wiedzą oraz doświadczeniem  w nauczaniu. Cechuje ją profesjonalizm, jest punktualna i gruntownie przygotowana do każdych zajęć. Na lekcjach korzysta z materiałów z różnych źródeł, ma wizję zajęć dostosowaną do potrzeb i umiejętności ucznia. Dzięki pasji i entuzjazmowi Pani Kasi, nauka była przyjemna i efektywna.

Naszym zdaniem Pani Kasia to osoba niezwykle ciepła, sympatyczna i kontaktowa. Jest zaangażowana w naukę, podchodzi z pasją do języka i lubi kontakt z uczniem. Zależy jej by uczeń robił postępy w nauce, motywuje do pracy i cieszy się gdy widzi efekty.

Z pomocą Pani Kasi, nasza córka została laureatem w konkursie kuratoryjnym języka angielskiego z 8 lokatą, będąc uczennicą klasy siódmej. Pomimo krótkiej znajomości, zdaniem naszej córki, Pani Kasia stworzyła fantastyczną atmosferę na lekcji, dzięki której czuła się naturalnie i komfortowo. Współpraca z Panią Kasią zainspirowała córkę do wyboru liceum z programem IB i kontynuowania dalszej nauki w języku angielskim.

Pani Kasiu, dziękujemy za „dmuchnięcie w skrzydła” naszej córki!

Martyna Mendyk (konkurs z języka angielskiego, rok szkolny 2020/2021)

Pani Kasia Pladys jest nie tylko bardzo dobrą nauczycielką języka angielskiego, ale również znakomitym coachem. Jej warsztat pracy z uczniem poparty wieloletnim doświadczeniem w przygotowaniu młodzieży do konkursów i olimpiad języka angielskiego wydatnie zwiększa szanse na osiągnięcie najwyższych wyników przez jej podopiecznych.

Rodzice Mileny (laureatki konkursu kuratoryjnego z jęz. angielskiego i OJAJ rok szkolny 2020/2021)

Wraz z synem serdecznie dziękujemy Pani Annie Skawskiej za pomoc w  przygotowaniach do konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. W przystępny sposób Pani Ania podzieliła się swoją rozległą wiedzą, zarówno z samego języka, jak również obszaru zagadnień i metodyki egzaminu. Syn został laureatem konkursu i niewątpliwą częścią tego sukcesu jest też Pani Ania.

Dominika Horczewska, mama Janka Zdunka (konkurs z języka angielskiego, rok szkolny 2020/2021)

Pan Łukasz Wnuk współpracujący z Firmą Marka przygotowywał córkę do polonistycznego konkursu kuratoryjnego i Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Z uwagi na fakt, iż córka zdecydowała się na udział w konkursie i olimpiadzie będąc jeszcze w 7 klasie, uznaliśmy, iż najbardziej istotnym elementem jej przygotowań jest opanowanie zakresu wymagań dotyczących nauki o języku – w szkole córki jest to realizowane głównie dopiero w 8 klasie, więc w jej przypadku należało upewnić się, że ten obszar będzie opanowany znacznie wcześniej aby umożliwić jej spełnienie wymagań merytorycznych konkursu i olimpiady.

Jestem niesamowicie wdzięczna Panu Łukaszowi za pomoc i wsparcie jakiego udzielił córce w ciągu całego okresu jej ciężkiej pracy. Pan Łukasz ujął nas swoim niezwykle profesjonalnym podejściem do zajęć, olbrzymim zaangażowaniem i niesamowitą wiedzą, którą jest w stanie przekazać w bardzo przystępny sposób. Udało się to świetnie pomimo faktu, że często akurat ta dziedzina (nauka o języku) nie jest z reguły ulubioną wśród uczniów. Moja córka po zajęciach z Panem Łukaszem do teraz uważa, że ten dział języka polskiego jest dla niej jednym z najprzyjemniejszych, mimo że wcześniej nic na to nie wskazywało.

Niezależnie od aspektu merytorycznego, Pan Łukasz jest niesamowicie miłym i mądrym człowiekiem, o imponująco wysokiej kulturze osobistej. Córka bardzo doceniła fakt, że Pan Łukasz był dla niej także wsparciem w kryzysowych momentach (a takowe zdarzają się zawsze, niezależnie od poziomu przygotowania). W czasie, gdy zmęczenie dawało  o sobie znać i miała problem z motywacją, potrzebowała poklepania po ramieniu, paru słów motywacji i cennych praktycznych wskazówek, to Pan Łukasz pomógł jej uwierzyć, że potrafi dać z siebie wszystko i podejść do najtrudniejszego etapu ze spokojem i wiarą w siebie.

Jestem przekonana, że to właśnie pomoc Pana Łukasza umożliwiła córce osiągnięcie sukcesu – jako wciąż 7-klasistka, córka została laureatką konkursu polonistycznego i finalistką OLiJP-SP w bieżącym roku szkolnym. Za te parę miesięcy ciężkiej i bardzo owocnej pracy naprawdę jesteśmy Panu Panie Łukaszu bardzo wdzięczni – dziękujemy!

Zuzia Jędrzejewska (konkurs i olimpiada języka polskiego, rok szkolny 2020/2021)

Korzystam z usług Firmy Edukacyjnej MARKA od 2016, kiedy moja córka Martynka uczęszczała na intensywny kurs przygotowujący do egzaminów kończących szkołę podstawową oraz egzaminu z kompetencji językowych. Dzięki profesjonalnej realizacji programu kursu jak i doskonałej kadrze nauczycielskiej Martynka osiągnęła swój cel i dostała się o upragnionego Gimnazjum.

W 2018 wróciłyśmy do firmy MARKA, tym razem po to, aby córka przeszła kurs przygotowawczy do egzaminów gimnazjalnych, które odbyły się w wybitnie trudnych warunkach podwójnej konkurencji wśród kandydatów, chcących się dostać do Liceum. Tym razem również się powiodło.

Bardzo cenię wysoką jakość usług edukacyjnych, świadczonych przez Firmę MARKA, kierowaną przez Pana Marka Urbana.

Katarzyna Pilarska, mama Martyny

Chciałabym w tym miejscu bardzo podziękować Państwu za współpracę podczas kursu przygotowującego do testów kompetencji językowych do klas VII dwujęzycznych w szkole podstawowej. Córka zaliczyła ten test na 125%, co daje nam bardzo duże prawdopodobieństwo dostania się do wybranej szkoły. Kurs był dla córki ogromną pomocą w przygotowaniu się do testu. Była dzięki niemu pewna, czego może się podczas egzaminu spodziewać i w zasadzie każdy typ zadań, który był na teście, był przerobiony podczas kursu. Wyszła z testów przed czasem z uśmiechem na twarzy. 🙂

Pomoc Pani Prowadzącej zajęcia jest nieoceniona! Świetny pedagog, który dawał ogromne wsparcie. Mimo zaledwie kilku zajęć Pani Prowadząca celnie określała możliwości dziecka, co mnie, jako rodzicowi dało duży komfort, że córka poradzi sobie z testem. Kurs według mnie jest najlepszym sposobem do przygotowania się do tego typu egzaminów, Literatura obecna na rynku (książkowe testy kompetencji) może być wsparciem, ale na pewno nie zapewni dobrego wyniku testu. Baza zadań, na których pracowały dzieci podczas zajęć była odzwierciedleniem tych zadań, które pojawiły się na teście.
Według mnie dokonałam najlepszego wyboru zapisując córkę na Państwa zajęcia i już teraz wiem, że niedalekiej przyszłości na pewno jeszcze się zobaczymy na kursie przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty 🙂

Lena Żebrowska (Test predyspozycji językowych 2019)

Pan Krzysztof Maksymow był kluczowym elementem mojego sukcesu. Dzięki znajomości realiów konkursu oraz dużemu doświadczeniu na tym polu, bardzo dobrze planował naukę i kolejne etapy przygotowań, pomógł mi także wykorzystać moje możliwości, i potencjał. Należy również pamiętać o zdolnościach interpersonalnych, które cały proces ułatwiały.

Bezcenny wydaje mi się spokój, jaki wnosił podczas wielu miesięcy pracy w kolejnych etapach konkursu. Stawka rosła, a my wszyscy mieliśmy poczucie, że ktoś nad formą „olimpijczyka” panuje. Co więcej, pan Krzysztof zbudował partnerską relację, która pozwoliła samodzielnie i odpowiedzialnie przejąć sprawy przygotowań bez angażowania rodziców. Satysfakcja tym większa. Stworzyli zgrany duet, Stefan wiedział, co ma robić, dlatego ferie spędzone w bibliotece nie poszły na marne.

Stefan Komarnicki (Kuratoryjny konkurs z wiedzy o społeczeństwie, gimnazjum, 2018/2019)

Serdecznie polecam Firmę Marka. Mój syn przygotowywał się do konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego i polskiego (gimnazjum), pracując z Panią Katarzyną Pladys i Jolantą Urban. Obie Panie mają olbrzymią wiedzę, którą potrafią przekazać. Syn zawsze bardzo chętnie chodził na zajęcia. Pani Jola doskonale systematyzowała wiedzę i rozwijała jego wyobraźnię, a Pani Kasia roztoczyła nad Michałem taką opiekę, że stała się dla niego nie tylko nauczycielem, ale i mentorem. Michał miał szansę świetnie przygotować się do konkursów. Dziękuję za wsparcie i fantastyczną pracę!
Magdalena Nieć, mama Michała Lepaka

Przede wszystkim chciałabym wyrazić podziękowanie za wsparcie mojego dziecka Bartosza w przygotowaniach do egzaminu 8-klasisty. Ogrom Państwa pracy najlepiej widać w wynikach, które uzyskał mój syn: język polski – 88%, matematyka – 100%, język angielski – 93%.
Firmy Marka została mi polecona z uwagi na wysoki poziom nauki na kursach oraz nauczycieli, którzy z pasja przekazują wiedzę dzieciom i radość z nauki. Zapisałam swojego syna na całoroczny kurs przygotowujący do egzaminu 8-klasisty. Kursy odbywały się w małych grupach 6-8 osobowych w soboty od rana, co wydawało mi się dobrym rozwiązaniem. Na bieżąco otrzymywałam informacje o postępach swojego syna i obszarach wymagających dalszej pracy. Widziałam jak mój syn z ucznia, który nie lubi matematyki staje się pewnym siebie chłopcem, bez trudu rozwiązującym egzaminacyjne zadania. Rezultat widać w wynikach egzaminu, które są dużo powyżej średniej krajowej.
Podsumowując chciałabym jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Markowi, Pani Joli oraz nauczycielom, z którymi mój syn miał szczęście pracować.

Anna Kędzior (syn Bartosz, całoroczny kurs dla ósmoklasistów rok 2018/2019)

Pani Katarzyna Pladys jest zdecydowanie jedną z najlepszych nauczycielek z jakimi miałem okazję pracować. Jest to osoba niezwykle doświadczona w swym zawodzie, ma indywidualne podejście do swych uczniów, ale przede wszystkim jest bardzo pozytywna osobą, przez co atmosfera na jej zajęciach jest niepowtarzalna. Pani Kasia przygotowywała mnie do trzeciego etapu konkursu z języka angielskiego, którego zostałem laureatem, za co serdecznie jej dziękuję.
Z Firmą Edukacyjną Marka przygotowywałem się również do egzaminu gimnazjalnego na dwutygodniowym kursie podczas ferii zimowych. Zajęcia te pozwoliły mi dobrze przygotować się do egzaminu, a nauczyciele byli bardzo mili i dobrze tłumaczyli zagadnienia ze swoich przedmiotów. Mimo, że wyników jeszcze nie ma, to wiem, że poszło mi dobrze, co w dużym stopniu jest zasługą tych lekcji.
Firma Edukacyjna Marka jest według mnie bezkonkurencyjna jeśli chodzi o dobre przygotowanie zarówno do egzaminów jak i konkursów przedmiotowych. Serdecznie ją polecam i dziękuję całej kadrze za owocną współpracę.

Aleksander Wrzosek (konkurs kuratoryjny, gimnazjum, 2017/2018)

Już od pierwszej lekcji Pani Anna Szuba wykazała się niezwykłym profesjonalizmem i bardzo dobrym podejściem do ucznia. Zapewniła naszej córce niezbędne materiały, a dotychczasowe monotonne uczenie się języka angielskiego zamieniła w ciekawe lekcje, na które uczęszcza się z przyjemnością. Pani Anna jest osobą doświadczoną; jest bardzo dobrym pedagogiem. Wsparcie i rady, jakie okazała naszej córce wpłynęły na jej sukces i otrzymanie tytułu laureata konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego
Przyszłym kursantom polecam zajęcia z Panią Anią.

Ewa Pyc (konkurs kuratoryjny, gimnazjum, 2017/2018)

 

Chciałabym podziękować Panu Profesorowi Wojciechowi Dąbrowskiemu za pomoc w przygotowaniu mojej córki do matury z matematyki. Córka zdawała maturę międzynarodową w jednym z publicznych liceów w Warszawie i wymagania stawiane przed nią były naprawdę wysokie. Pan Profesor Dąbrowski, matematyk rozumiejący humanistów, swoją głęboka wiedzą oraz wybitnymi zdolnościami pedagogicznymi sprawił, ze córka zdała maturę IB na 6 i dziś studiuje już na jednej z prestiżowych uczelni w Londynie. Jeszcze raz piękne dzięki dla pana Profesora i zapewnienie dla Rodziców, że dzięki wsparciu takiego Pedagoga, można w bezstresowych warunkach osiągnąć wiedzę umożliwiającą nie wykucie, ale zrozumienie matematyki,potwierdzoną najwyższymi wynikami na maturze IB.

Mama Oli Krawczyk

 

Nasza przygoda z firmą MARKA zaczęła się 2 lata temu, kiedy córka przygotowywała się do testu kompetencji językowych, aby dostać się do wybranej przez siebie szkoły. Zajęcia przeprowadzone były w sposób profesjonalny, a zarazem ciekawy i znacznie przyczyniły się do uzyskania wysokiego wyniku z testu predyspozycji językowych umożliwiającego rozpoczęcie nauki w gimnazjum Batorego. Po tych pozytywnych doświadczeniach z firmą MARKA córka uczestniczyła w zajęciach mających na celu przygotowanie do konkursu kuratoryjnego z biologii. Lekcje odbywały się z Panią Agatą Konopińską, która okazała się być nauczycielem z ogromną pasją do przedmiotu, szeroką wiedzą i chęcią pomocy przy różnych zawiłych zagadnieniach. W rezultacie córce w drugiej klasie gimnazjum udało się uzyskać nie tylko tytuł laureata, ale zająć II miejsce w województwie z konkursu kuratoryjnego z biologii.
Wszystkim poszukującym i niezdecydowanym rekomendujemy zajęcia w firmie MARKA. (konkurs kuratoryjny z biologii, gimnazjum, 2017/2018)
Agnieszka Kowalska wraz córką Oliwią

 

Chciałabym bardzo polecić Firmę Edukacyjną Marka. Dziękuję bardzo Panu Markowi Urbanowi za przygotowanie mojego syna, ucznia III klasy gimnazjum, do konkursu przedmiotowego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, którego został laureatem.
Lekcje wzbudzały wielkie zainteresowanie syna, były dla niego dużą przyjemnością, inspirowały go do dalszego pogłębiania danego tematu. Ich efektem było poszerzenie wiedzy i jej usystematyzowanie. (konkurs przedmiotowy, gimnazjum 2017/2018)
Dorota Prandecka

 

Klucz do sukcesu? Zdecydowanie lekcje z nauczycielami Firmy Marka!
Kilka lat temu dzięki uczestnictwie w kursach udało mi się osiągnąć znakomity wynik w teście kompetencji językowych. Natomiast w tym roku miałam okazję przygotowywać się do drugiego i trzeciego etapu konkursów kuratoryjnych – z języka polskiego z Panią Jolantą Urban oraz z języka angielskiego z Panią Anną Szubą. Muszę przyznać, że ilość wiedzy, którą udało mi się zdobyć w czasie tych spotkań przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, a przekonanie, że lekcje „jeden na jeden” są najbardziej opłacalne, potwierdziło się. Byłam nimi zachwycona!
Niemniej jednak na mój sukces nie składała się tylko ciężka praca i duża ilość omawianych materiałów, ale także życzliwość nauczycielek, ich oddanie i chęć pomocy. Na spotkaniach nauczyłam się działać zgodnie zkluczem testowym, poznałam często pojawiające się schematy i formy zadań, jak i miałam możliwość powtórzenia i uporządkowania swojej wiedzy. Lekcje prowadzone były profesjonalnie, w bardzo ciepłej atmosferze.
Zajęcia z Firmą Marka są zdecydowanie najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć sukces w konkursach, rozszerzyć horyzonty myślowe i nauczyć się działać w „egzaminowy sposób”.
Karolina Kuczbajska, laureatka konkursu z języka polskiego i finalistka konkursu z języka angieslkiego (R2016/2017)

 

Serdecznie dziękujemy za polecenie pana Krzysztofa Maksymowa który przygotowywał naszego syna do konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie. To nie tylko nauczyciel z ogromną wiedzą ale przede wszystkim z niezwykłym podejściem do młodych ludzi. Syn już po pierwszych zajęciach stwierdził, że pan Krzysztof jest „niesamowity”, bo bardzo ciekawie opowiadał o konfliktach międzynarodowych. Poza ciekawymi wykładami, pan Krzysztof na zajęciach na bieżąco „odpytywał” syna z zadanego wcześniej materiału, sprawdzał prace pisemne syna czy przerobione przez niego testy konkursowe. Cel jaki postawił sobie nasz syn aby zostać laureatem konkursu kuratoryjnego nie zostałby tak łatwo osiągnięty gdyby nie pasja jaką pan Krzysztof zaraził naszego syna do WOSu, wiedza jaką się z nim podzielił i dobra zabawa w trakcie spotkań bo obaj zawsze kończyli je uśmiechnięci i weseli.
Izabela Jędrzejewska, Michał Gołąb laureat konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 

Nasza rekomendacja, a przede wszystkim opinia i odczucia Mai są jak najbardziej pozytywne. W bardzo zrozumiały sposób wyjaśniony materiał, Pan Krzysztof nawiązuje od pierwszych zajęć bardzo dobry kontakt z uczniem. To, co najbardziej doceniam, to fakt, że nie tylko przekazuje suchą wiedzę, ale przede wszystkim naprowadza i skłania do myślenia, analizy, formułowania własnych opinii, oceny, myślenia. Najwięcej te lekcje właśnie w tym aspekcie pomogły, a tego w szkole brakuje. Poza tym jest bardzo sympatyczny i pomaga uczniowi uwierzyć w siebie i własne możliwości. A że nie udało się z laureatem, to wina tegorocznego autora pytań, 3 etap polegał na wyszukaniu z dostępnych podręczników akurat tych wiadomości, które nie pokrywały się z resztą podręczników innych wydawnictw, lub bezmyślnych, niejasnych pytań. Także przyszłym uczniom jak najbardziej polecam lekcje, a i Pan Krzysztof na pewno po tegorocznych arkuszach wosu będzie mógł trochę inaczej pokierować uczniem i udzielić wskazówek jak się przygotować. Moja Maja bardzo dużo skorzystała, a jej ogólna wiedza na temat świata, polityki bardzo się rozwinęła, czego lekcje w szkole jej nie dadzą.
Maja Kandefer, finalistka konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 

Pan Krzysztof Maksymow jest wymagającym nauczycielem, ale również miłym i uprzejmym. Bardzo dobrze przygotował mnie do konkursu kuratoryjnego z WOS-u. Dzięki niemu uzyskałem tytuł laureata.
Karol Sadowski, laureat konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 

Mój syn jest tegorocznym laureatem konkursu kuratoryjnego z historii. Przygotowywał się do konkursu pod kierunkiem Pana Marka Urbana. Zawdzięczamy Panu Markowi uporządkowanie metodologii pracy i wypracowanie kalendarium, które pozwoliło synowi na przygotowanie bardzo rozległego materiału w dość krótkim czasem. Wsparcie w systematycznej pracy, umiejętne wykorzystanie źródeł, dobór lektur oraz wiedza o wymaganiach konkursowych z lat ubiegłych jakie syn otrzymał od Pana Marka były nieocenione. Dzięki Panu Markowi syn upewnił się w swojej wiedzy i uporządkował ją. Lekcje z Panem Markiem były dla syna przyjemnością i dały mu o wiele więcej niż sam tytuł laureata.
Mateusz Kacperski, laureat konkursu kuratoryjnego z historii (R 2016/2017)

 

W roku szkolnym 2016/2017 korzystaliśmy z pomocy Pana Krzysztofa Maksymowa w przygotowaniu córki do konkursu kuratoryjnego z Wiedzy o Społeczeństwie. Pan Krzysztof dał się poznać jako osoba o dużej wiedzy, zaangażowana i łatwo nawiązująca kontakt z uczniem. Dzięki temu córka uzyskała tytuł finalisty w III etapie zaczynając od podstaw. Każdemu możemy polecić zajęcia z Panem Krzysztofem. Będzie to dobrze spędzony czas, który zaowocuje sukcesami.
Paulina Kowalec, finalistka konkursu kuratoryjnego z wiedzy o społeczeństwie (R 2016/2017)

 

Serdeczne podziękowania dla Firmy Edukacyjnej Marka za przygotowanie mojej córki Julii do konkursu kuratoryjnego. Córka korzystała z pomocy indywidualnej pani Agaty Konopińskiej, doskonałej biolożki, której nie możemy się nachwalić. Pani Agata to świetny i doświadczony nauczyciel, ale także ciepła i cierpliwa osoba wzbudzająca sympatię już przy pierwszym kontakcie.

Nauka była dla córki wielką przyjemnością i przyniosła wymierne efekty – Julia została laureatką konkursu kuratoryjnego z biologii. Zaangażowanie pani Agaty i jej wielka wiedza zainspirowały moje dziecko do samodzielnej pracy i zasiały ziarno pasji. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić zajęcia z panią Konopińską.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na pomocy Marki- kilka lat temu dzięki kursowi syn napisał wyśmienicie swoje egzaminy gimnazjalne, a w zeszłym roku dzięki indywidualnemu kursowi maturalnemu z geografii dostał się na swoje wymarzone studia.
Magdalena Bylińska (R 2015/2016)

 

Chciałabym przedstawić sposób pracy Pana Krzystofa Maksymowa z moim synem Wiktorem przed finałem Olimpiady Historycznej.

Współpraca dzieliła się na kilka ważnych aspektów:

Pierwszym było dobieranie przez Pana Krzysztofa lektur historycznych do przeczytania. Przy wybieraniu lektur nauczyciel starał się wyróżnić takie, które najlepiej przygotują do olimpiady. Nie obyło się bez trudnych i nużących tytułów, ale wiedza zawarta we wszystkich wybranych przez Pana Krzysztofa książkach okazała się bardzo przydatna. Często, gdy książka okazywała się trudno dostępna, Pan Maksymow przynosił swój egzemplarz, lub pomagał ją zdobyć. Książki dobrane przez niego pochodziły zarówno ze spisu lektur na stronie olimpiady jak i spoza niego.

Kolejną częścią współpracy było pisanie prac historycznych. Zadawane z różną częstotliwością historyczne eseje były chyba najważniejszą częścią przygotowania do olimpiady, gdyż pisanie ich nie jest nauczane w szkole, a sama olimpiada opiera się głównie na nich. Tematy były dobrane zgodnie z epoką i formułą odpowiadały tym przedstawianym na olimpiadzie. Każda praca była sprawdzana a następnie omawiana na następnych zajęciach.

Podczas lekcji nauczyciel często odpytywał z właśnie przerabianego/czytanego tematu, co pozwalało zagłębić się bardziej w interpretację historyczną. Pan Maksymow dawał możliwość wypowiadania się i dyskusji, co pomogło później w egzaminie ustnym.
Justyna Babińska (R 2015/2016)

 

Zwracam się z wyrazami ogromnej wdzięczności dla Pana Marka Urbana i całej Firmy Edukacyjnej Marka. Jestem tatą Bartka, ucznia klasy III gimnazjum. Dzięki pracy własnej syna, atmosferze rodzinnej, staraniom nauczycieli szkolnych, ale również profesjonalnej, metodycznej i właściwej pomocy naukowej Państwa Firmy Edukacyjnej, Bartek uzyskał w roku szkolnym 2015/2016 tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z zakresu historii.

Wspólna praca Pana Marka Urbana oraz Bartka trwała od klasy II gimnazjum. Z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że dzięki tej właśnie wspólnej pracy, Bartek miał sposobność uporządkowania i poszerzenia wiedzy historycznej w sposób umożliwiający optymalne przygotowanie się do każdego z trzech etapów konkursu historycznego. Gotów jestem polecić każdemu doświadczenie i metody pracy nauczycieli Firmy Edukacyjnej Marka
Jan Ciećwierz(R 2015/2016)

 

Moja córka uczęszczała na kursy organizowane przez firmę Marka przygotowujące do sprawdzianu szóstoklasisty w tym roku . Wynik świetny. bo uzyskała łącznie 38 pkt na 41 możliwych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kursów, szczególnie z zajęć matematyki prowadzonych przez Pana Rafała Martynka, zważywszy na fakt, że córka z matematyki w sprawdzianach próbnych nie wypadała najlepiej. Po zajęciach osiągnęła lepszy wynik z matematyki niż z języka polskiego. Dzięki zajęciom córka miał poczucie bezpieczeństwa i opanowania materiału, a przede wszystkim zyskała większą pewność siebie, swobodę i zdolność w rozwiązywaniu testów.

Córka miała także indywidualne zajęcia z Panem Januszem Uhma przygotowujące do egzaminu z predyspozycji językowych. Również te zajęcia umożliwiły jej osiągnięcie bardzo dobrego wyniku z egzaminu, który w tym roku 2015 był bardzo trudny i odstawał formułą od poprzednich. Pan Janusz Uhma niezwykle profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem prowadził te zajęcia i to w taki sposób aby były one ciekawe dla dziecka w wieku 13 lat. (2015 rok)
Inez Krawczyńska (R 2014/2015)

 

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu córki do testu predyspozycji językowych. Córka korzystała z zajęć indywidualnych on-line. Pracowała z Panią Jolą przez Internet, szczególnie nad znajomością języka fikcyjnego, który Pani Jola w sposób bardzo dobry przekazała córce. (2013 rok, zajęcia indywidualne ON-LINE – test predyspozycji jezykowych)
Monika Izdebska (R 2014/2015)

 

Chciałam bardzo podziekować za możliwość uczestniczenia Jeremiego w zajęciach przygotowujacych do testu sześcioklasisty.Syn był bardzo zadowolony i chętnie chodził na zajecia w soboty.Na egzaminie uzyskał 36 pkt. – jest dyslektykiem oraz ma problemy z koncentracją jestem zatem bardzo zadowolona z takiego wyniku.Po ogłoszeniu wyników był bardzo szczęśliwy i podziękował mi że chodził na zajęcia, bo bardzo mu pomogły w powtórzeniu wiedzy. Napewno wrócimy do firmy „Marka”. Dziękujemy! (2013 rok, kurs powtórzeniowo-testowy dla szóstoklasistów)
Agata Stróżyńska (R 2014/2015)

 

Dominika miała indywidualne zajęcia z Panem Januszem Uhma. Pan Janusz ma ogromną wiedzę, której chce jak najwięcej przekazać, prowadzi zajęcia profesjonalnie i daje uczniowi poczucie własnej wartości i umiejętności. I to chyba najważniejsze, co córka wyniosła ze spotkań z Panem Januszem.
Wg Dominiki, tegoroczny test predyspozycji był trudny, biorąc pod uwagę dotychczasowe testy, jakie są ogólnodostępne i jakie rozwiązywała. W ocenie mojej, jak i jej samej, była bardzo dobrze przygotowana do testu. Napisała na 129 pkt., chociaż zapewne liczyła na więcej. Nie wiemy jeszcze, czy to wystarczy, aby się dostać na Twardą lub Batorego, ale dziękuję imieniu swoim i córki, raz jeszcze za pomoc i przygotowanie. (2013 rok)
Agnieszka Owczarek

 

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu mojego syna do testu predyspozycji językowych i za życzliwe podejście. Michał wracał po zajęciach bardzo zadowolony, mówił, że „Pani Jola prowadząca zajęcia bardzo fajnie tłumaczy i jest bardzo miła”. (2013 rok)
Ewa Wasilewska
Julka dostała z testu predyspozycji językowych 164 punkty zajmując 3 miejsce wśród 140 kandydatów we Władysławie IV. Jesteśmy zadowoleni z kursu i jego efektów. (2013 rok)
Radek Bombik
Mój syn, Mikołaj zdobył na sprawdzianie szóstoklasisty 37 punktów. Wynik świetny, a pewnie gdyby nie sparaliżował go stres byłby jeszcze wyższy;) Zajęcia prowadzone były bardzo fajnie, metodycznie – to dobry sposób na całościowe powtórzenie materiału szkoły podstawowej. Mikołaj cały czas powołuje się na nauczania pana Janusza:) (2013r ok)
Agnieszka Miałkowska
Syn Jakub zdobył 34 punkty ze sprawdzianu szóstoklasisty. Kursy oceniam bardzo dobrze, szczególnie matematyka była fajnie prowadzona (2013 rok)
A. Stępniewska

 

Chciałabym serdecznie podziękować za przygotowanie syna do egzaminu gimnazjalnego, czyli małej matury. Jędrek brał udział w kursie całorocznym oraz zajęciach testowych. Jest dyslektykiem i opanowanie materiału wymaga od niego znacznie więcej pracy niż przeciętnie oczekuje się od gimnazjalisty. Dlatego mimo zadowalającego poziomu w szkole zdecydowaliśmy się na dodatkowe kursy. Bardzo wysoko oceniam dobór nauczycieli, którzy współpracują z firmą Marka. Mieliśmy kontakt z wykładowcami bloku mat-przyr oraz najlepszym z najlepszych – samym Panem Markiem – nauczycielem historii! Oprócz miłości do historii Pan Marek ma niezwykły talent: przyciąga nauczycieli wybitnych, którzy bezbłędnie wychwytują tzw. dziury w wiedzy, doskonale wyjaśniają materiał i motywują do pracy. Chciałoby się, żeby tak było zawsze i w każdej szkole…. Dzięki temu Jędrek nie tylko dobrze zdał egzamin gimnazjalny (80 punktów) i egzamin do wymarzonej szkoły (LO SGH), ale przede wszystkim zupełnie zmienił swoje podejście do nauki. Widzę jak dojrzale i odpowiedzialnie podchodzi do nauki, rozumie, że to proces, w którym wyniki pojawiają się na końcu wytężonej pracy. Ufam, że to trwała zmiana. (2012 rok)
Ewa Kaczmarek – Starzec

 

Dziękuję za przygotowanie mojej córki do egzaminu gimnazjalnego. Na wstępie chcę powiedzieć, że firma państwa prowadzi profesjonalne kursy, które są bardzo pomocne w uporządkowaniu wiedzy szkolnej jak i jej uzupełnieniu. Niestety nie wystarczy dziś by dziecko uczyło się systematycznie, kończąc gimnazjum z wysoką średnią, ponieważ może zdarzyć się tak, że nie został przerobiony cały program. Moja córa nie przerobiła np. wszystkich lektur z j.polskiego, uzupełniła je dopiero na kursie. Testy w tym roku nietypowo zawierały więcej pytań z biologii i chemii niż z matematyki a mimo to zaliczyła go na 40 punktów, co było możliwe po kursie u państwa. Podsumowując powiem, że warto dać swojemu dziecku szansę na douczenie się i na większy spokój potem w trakcie egzaminu. Mój wniosek na przyszłość to zdobyć punkty za konkursy, choćby w sporcie i sprawdzić, które przedmioty są punktowane w danym profilu w różnych liceach, bo nie w każdym jest tak samo.Oczywiście kurs gimnazjalny to podstawa. Na pewno jeszcze młodsze córki skorzystają z państwa oferty. (2012 rok)
Magda Olszewska

 

Z kursów dla szóstoklasistów w Firmie Marka jestem bardzo zadowolona. Syn po tych zajęciach bardzo się rozpisał, bo z tym miał największy problem na lekcjach języka polskiego. Wypracowania są już przynajmniej na jedną stronę, a nie kończą się na pięciu zdaniach.
Egzamin poszedł mu dobrze, dostał 31 pkt, liczył wprawdzie na więcej, ale punkty stracił za kiepski charakter pisma, a nie brak wiedzy. Z częścią matematyczną nie miał żadnych problemów.
(2011 rok) mama Bartka Mikosa

 

Paulinka ze sprawdzianu szóstoklasisty uzyskała wynik 39 punktów. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc w przygotowaniu córki do testu, kurs na pewno pomógł w uzyskaniu wysokiego wyniku. Jeśli chodzi o opinię czego jeszcze brakuje w kursie to myślę, że z języka polskiego powinno być więcej godzin. (2011 rok)
Ewa Janiszewska

 

Mój syn był uczestnikiem kursu całorocznego dla gimnazjalistów z bloku humanistycznego i matematyczno – przyrodniczego. Ponadto uczestniczył w zajęciach testowych tuż przed egzaminem. Z uwagi na niezbyt wysoki poziom nauczania w szkole , do której uczęszczał zajęcia pozwoliły mu poszerzyć i usystematyzować wiedzę. Bardzo ciepło wypowiadał się o nauczycielach prowadzących poszczególne przedmioty. Według niego kurs był ciekawy, a matematyka i fizyka dały się polubić. Dostał się do szkoły, którą wybrał. Jestem przekonana, że za dwa lata będzie uczestnikiem kursu maturalnego… Szczerze polecam! (2011 rok)
Małgorzata Szoja

 

Firmę Marka znam od 4 lat. Firmie pozostałam wierna ze względu na niebywałą dbałość o klienta. Miałam sytuację losową i Firma wykazała zrozumienie dla mojej sytuacji nie kierując się własnym zyskiem. Stanęła na wysokości zadania. Firmę te rekomenduję za wysoki profesjonalizm!!!
W tym roku, jak zwykle, mogłam liczyć na Pana Marka, który pomógł córce wybrać odpowiedni kurs i grupę. Myślę, że kurs pomógł jej w zdobyciu bardzo dobrego wyniku na egzaminie gimnazjalnym (85 pkt) i w podsumowaniu wiadomości, co zaowocowało świadectwem z „czerwonym paskiem” i możliwością przyjęcia do wybranego przez nią liceum. (2010 rok)
Mama Kasi

 

Bardzo jestem zadowolona z kursu, w którym uczestniczył mój syn. Gdy podjął decyzję, że będzie zdawał maturę z geografii na poziomie rozszerzonym byłam przerażona. Chodził do klasy matematyczno – przyrodniczej i geografii uczył się na poziomie podstawowym tylko przez 2 lata. Po skończonym kursie w Firmie Edukacyjnej MARKA poczuł sie zdecydowanie pewniej, a wynik matury był satysfakcjonujący, czyli 75% z poziomu rozszerzonego. (2010 rok)
Hanna Zduniuk

 

Pomimo dosyć niskiego ogólnego poziomu macierzystego gimnazjum (średnia z egzaminu ok. 62 pkt.) mój syn Michał po zaliczeniu kursów przygotowawczych i zajęć testowych w Państwa Firmie uzyskał 88 punktów z egzaminu (47 część humanistyczna oraz 41 część matematyczno-przyrodnicza), osiągając dzięki temu najlepszy sumaryczny wynik w klasie oraz najlepszy wynik z części humanistycznej w szkole, co u dziecka, którego wcześniejsze osiągnięcia nie zaliczały do grupy przodujących uczniów jest wynikiem wprost rewelacyjnym. Nie umniejszając w niczym roli zdolności mojego dziecka, muszę stwierdzić, że wynik taki był możliwy jedynie dzięki jego uczestnictwu w kursach, dzięki którym zdobył wiedzę i umiejętności, których nabycie w jego szkole było po prostu niemożliwe. Jego kolega, Kuba, również uczęszczający na Państwa kursy przygotowawcze uzyskał sumaryczny wynik 93 pkt. Mam nadzieję, że przygotowania mojego syna do matury, na które z pewnością zapiszę go bedą równie efektywne. (2010 rok)
Piotr Bieniaszewski

 

Drugi raz skorzystałam z usług proponowanych przez firmę Marka i po raz drugi nie zawiodłam się. Zajęcia prowadzone są bardzo dobrze – usystematyzowanie wiedzy z każdego przedmiotu z naciskiem na tematy, które najczęściej występują na egzaminach.
Bardzo ciekawa propozycja – Ty piszesz, my sprawdzamy – moja sugestia aby był zwiększony nacisk na ten element np. konieczność wysłania 2-3 wypracowań. Maciej osiągnął 39 punktów z części matematycznej, 41 punktów z części humanistycznej, 48 punktów z części językowej.
Dostał się do liceum im. Żeromskiego do klasy dwujęzycznej o profilu geograficzno-społecznym.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w kształceniu następnych uczniów. (2010 rok)
Dorota Wójcik

 

Pragnę gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu mojej córki do Egzaminu Gimnazjalnego 2009. Ada uczestniczyła w organizowanym przez Waszą firmę kursie dla gimnazjalistów, biorąc udział w zajęciach z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych. Jej opinia o zajęciach jeszcze w ich trakcie była bardzo dobra. Z rozmów z córką wynikało, że największą zaletą tych zajęć jest sam sposób przekazywania wiedzy przez nauczycieli. Duża pasja i zaangażowanie tych osób spowodowały, że Ada chętnie chodziła na zajęcia i uzupełniła duże braki w wiedzy z gimnazjum. W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wyniki egzaminu, a moja córka uzyskała łącznie 91 punktów (44 pkt z części humanistycznej i 47 pkt. z matematyczno-przyrodniczej). Biorąc pod uwagę jej początkowy stan wiedzy ten wynik mówi sam za siebie.
(2009 rok)

 

Z całym przekonaniem mogę polecić wszystkim zainteresowanym zajęcia dla gimnazjalistów organizowane przez Waszą firmę. Jako nauczyciel akademicki wiem, jak trudno jest skutecznie przekazywać wiedzę, a jeszcze bardziej jak zainteresować ucznia wiedzą. Obserwując reakcje córki muszę przyznać, że Wam sie to udało. I co najważniejsze – córka uzyskując ten wynik nareszcie uwierzyła we własne możliwości, a to jest dla niej najcenniejsze. Z pewnością Ada wróci do firmy Marka za dwa lata na kurs dla maturzystów.
Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie (2009 rok)
dr hab. inż. Marek Henczka